Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Aktiebolagets verksamhet ska vara att utföra bygg-, rivnings-, fasad- och saneringsarbeten jämte därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 041 | 15 637 | 7 823 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -406 | 943 | -1 327 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -435 | 915 | -1 397 |
| Årets resultat (tkr) | -712 | 915 | -197 |
| Summa tillgångar (tkr) | 2 739 | 2 977 | 3 790 |
| Antal anställda | 11 | 7 | 6 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 041 | 15 637 | 7 823 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -406 | 943 | -1 327 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -435 | 915 | -1 397 |
| Årets resultat (tkr) | -712 | 915 | -197 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 118 | 146 | 142 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 621 | 2 831 | 3 647 |
| Tillgångar (tkr) | 2 739 | 2 977 | 3 790 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 300 | 1 013 | 98 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 2 439 | 1 965 | 3 692 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 2 739 | 2 977 | 3 790 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 11 | 7 | 6 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 367 | 2 234 | 1 304 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -2.7% | 6.0% | -17.0% |
| Soliditet | 10.9% | 34.0% | 2.6% |
| Kassalikviditet | 105.3% | 138.4% | 94.3% |
Tini Gruppen AB ingår i en koncern med 3 bolag. Koncernmoderbolag är Skandinaviska Puts & Murteknik AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Aktiebolagets verksamhet ska vara att utföra bygg-, rivnings-, fasad- och saneringsarbeten jämte därmed förenlig verksamhet.